• INFORMACJA

     • Dnia 6 marca (poniedziałek) odwiedzą Nasze przedszkole przedstawiciele Szkoły Muzycznej z Zespołu Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach ul. Dąbrówki 9.
      W tym dniu muzycy przeprowadzą wstępne kwalifikacje uzdolnień muzycznych dzieci 7-letnich udających się po wakacjach do szkoły. Zainteresowanych rodziców prosimy o podpisanie zgody na przeprowadzenie kwalifikacji muzycznych
      u Swojego dziecka. Lista do podpisu dostępna na stoliku w holu.

     • INFORMACJA DLA GRUP ŻABKI oraz MOTYLKI

     •  

      Fundacja Sportowe Katowice wraz z UNICEF oraz MOSIR KATOWICE zaprasza dzieci  z grup: ,,ŻABKI” oraz  ,,MOTYLKI” na pokazowe zajęcia nauki jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja na lodzie pod nazwą „Lodowe przedszkole”.

      Zajęcia będą realizowane na lodowisku SATELITA w Katowicach, Aleja Korfantego 35 w dniach:

                       15 marzec – grupa ,,ŻABKI”

                       17 marzec – grupa ,,MOTYLKI”

      Wyjazd spod przedszkola o godzinie 8:15 .

      W ramach zaproszenia Fundacja Sportowe Katowice zapewnia uczestnikom zajęć: 

      1. Transport dzieci wraz z opiekunami przedszkolnymi na lodowisko i z powrotem.
      2. Instruktorów nauki  jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja na lodzie posiadających odpowiednie kwalifikacje i  doświadczenie, którzy odpowiadają za dzieci na lodowisku.
      3. Sprzęt sportowy tj. kaski ochronne i łyżwy dostosowane do wieku dzieci oraz akcesoria treningowe.
      4. Obecność ratownika medycznego podczas zajęć,
      5. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków  na czas realizacji treningu, od wejścia uczestnika do autokaru pod przedszkolem do czasu odwiezienia uczestnika pod przedszkole.

      Prosimy o przygotowanie dzieci do zajęć, ubierając je w wygodny ubiór tzn. dres sportowy i rękawiczki pięciopalczaste.

      (UWAGA - JEŻELI DZIECI POSIADAJĄ WŁASNE ŁYŻWY ORAZ KASKI OCHRONNE NP. ROWEROWY LUB NARCIARSKI MOGĄ ZABRAĆ ZE SOBĄ).

      W CZASIE POBYTU DZIECI NA TAFLI LODOWISKA NAUCZYCIELE NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA DZIECI.

      Rodzice, którzy nie wyrażą zgody bądź obawiają się wyjazdu dziecka na lodowisko, przyprowadzają dziecko do przedszkola. Dzieci, które w tym dniu nie pojadą na zajęcia będą połączone z inną grupą przedszkolną do czasu powrotu grupy z lodowiska.                                                     

     • OGŁOSZENIE

     •  

      24.02.2023 r. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu przedstawienie Teatru PINOKIO
      pt. "Zaczarowany las
      ".

      Czas trwania przedstawienia to 25 minut.

      Koszt - 8zł.

      Chętnych rodziców prosimy o wpłatę odliczonej/zgodnej kwoty do 23.02.2023r.

      Dzieci, które zapłaciły za audycję góralską, a nie brały w niej udziału - nie muszą wpłacać pieniędzy. Dzieci, które brały udział w pokazie Iluzjonisty dopłacają tylko 5zł.

      Więcej informacji otrzymają Państwo od wychowawców grupy. 

     • INFORMACJA

     • Z powodu problemów zdrowotnych solisty kapeli góralskiej, dzisiejszy koncert
      został ponownie odwołany. W ramach rekompensaty zaprosiliśmy do Naszego przedszkola Iluzjonistę Maccino z pokazem iluzji dla przedszkolaków.

      Dzieci będą uczestniczyć w 40 minutowym Show -specjalnie
      zaprojektowanym dla dzieci w wieku przedszkolnym.

      Show odbędzie się 3 lutego (piątek) o godzinie 12 :00.

      Koszt pokazu 7 zł od dziecka zostanie pokryty z zebranych pieniędzy na koncert kapeli. Pozostała część zebranych środków (3 zł) zostanie przekazana na pokrycie części ceny biletu na przedstawienie teatralne ,,Teatru Pinokio” w dniu 20 lutego.

     • INFORMACJA

     •  

      Z powodu niskiej frekwencji dzieci w grudniu oraz styczniu, a także bardzo dużej ilości zachorowań wirusowych zaplanowane występy jasełkowe, Biesiada Śląska oraz uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zostają odwołane.
       

      Przygotowane występy zostaną przesłane i udostępnione dla Państwa drogą elektroniczną.

       

     • OGŁOSZENIE

     •  

      10 stycznia tj. wtorek zapraszamy wszystkie dzieci na noworoczne kolędowanie przy akompaniamencie Pani Marianny. 
       

      W tym dniu bardzo prosimy ubrać dzieci odświętnie.

       

     • OGŁOSZENIE

     • Kontynuując współpracę w zakresie „Serduszka GieKSy”, klub GKS Katowice zaprasza wszystkie dzieci, ich rodziców oraz pracowników Przedszkoli na wyjątkowy mecz siatkarskiej PlusLigi, w którym GieKSa podejmie Mistrza Polski oraz Siatkarskiego Mistrza Europy – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mecz odbędzie się 8 grudnia 2022 (czwartek) o godzinie 16:15 w Hali Szopienice przy ulicy 11 Listopada 16 w Katowicach. Dla osób związanych z Serduszkiem GieKSy wstęp wolny. Podczas meczu na wszystkie dzieci czekać będzie wyjątkowa strefa kibica, czyli zabawki, kolorowanki, zgadywanki, piłkarzyki, kosze do koszykówki i wiele innych atrakcji. Na hali znajdzie się również punkt gastronomiczny. Gorąco zapraszamy!

     • ZAPROSZENIE

     •  

      W przyszły weekend 3-4 grudnia w wielu Klubach organizowane są Turnieje Mikołajkowe, w naszym oczywiście też, tak więc zapraszamy wszystkie dzieci 04.12.2021 na lodowisko w Parku Murckowskim. Będziecie mogli zobaczyć jak Wasi rówieśnicy, którzy zdecydowali się rozpocząć przygodę z hokejem radzą sobie w Turnieju wraz z trzema innymi Klubami:

      KS Katowice Naprzód Janów

      Wielosekcyjna Akademia "Młoda GieKSa" 

      - Przedszkole nr 5 z Tychów

      Będzie możliwość po turnieju zabawy z małymi zawodnikami na lodzie. Gwarantowana dobra zabawa przy muzyce, oczywiście nie zabraknie gorącej czekolady oraz słodkiego poczęstunku, a i dla rodziców też się coś znajdzie: gorąca herbata i przepyszne wypieki naszych hokejowych. Mam NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Gwarek Murcki"

     • PRAWA DZIECKA - OBCHODY

     • Nasze przedszkole brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość tego dokumentu umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego zajęcia dotyczące praw dziecka. Miłym akcentem jednoczącym nas wszystkich był ubiór w kolorze niebieskim.

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Państwo

      W najbliższy piątek 25 listopada obchodzimy nie tylko Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do kilku lat jest to również BlackFriday - dzień wyprzedaży, które w tym roku mogą być początkiem wsparcie dla naszego przedszkola.

      Zachęcamy do bezpłatnego wspierania naszego przedszkola przy okazji zakupów online - Państwo nic nie dopłacają (1600 sklepów internetowych dzieli się zyskiem), a średnio 2.5% wartości zakupów pomoże nam sfinansować dodatkowe zajęcia, wyjścia, materiały dydaktyczne. Więcej informacji znajdą Państwo na profilu przedszkola: https://fanimani.pl/szkoly/miejskie-przedszkole-nr-72-katowice

       

      Z poważaniem Dyrekcja Przedszkola

       

     • OGŁOSZENIE

     • Drodzy Rodzice! Kochane dzieci!

      Zgodnie z tradycją społeczność naszego przedszkola przygotowała bombkę, która będzie ozdabiać choinkę na katowickim ryku.

      Zachęcamy do obejrzenia jej na żywo!

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 21. listopada (poniedziałek) nasze przedszkolaki obchodzić będą 
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

      Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dzieci w tym dniu ubrane były
      w kolorze niebieskim.