Nawigacja

Historia przedszkola

Nasze przedszkole to okazała willa wzniesiona poza miastem w 1809r., na wzgórzu zwanym Wzgórzem Wandy o wysokości 350m n.p.m. Willa dwuwiekowa, sędziwa staruszka nadal prezentuje się okazale w otoczeniu przepięknego Rezerwatu Buków. Od 15 maja 1975r. na Wzgórzu Wandy znalazło swą siedzibę przedszkole. Najpierw należało do Kopalni Węgla Kamiennego "Murcki", a od stycznia 1978r. przeszło pod pieczę Inspektoratu Oświaty w Katowicach.

Do 31 sierpnia 1975 r. funkcję dyrektora tej placówki pełniła p.Helena Duda. Z chwilą jej odejścia obowiązki dyrektora od 1 września 1975r. przejęła p. Urszula Majorek. Pracowała na tym stanowisku przez 8 lat. Od 1 sierpnia 1983 do 15 maja 1992r.kolejnym dyrektorem przedszkola została p. Stefania Rendchen. Podczas trwania jej kadencji placówka liczyła trzy oddziały przedszkolne i 2 ogniska.

Zielone światło dla przedszkola zabłysło z chwilą objęcia stanowiska dyrektora przez p. Mirosławę Kieromin - byłą nauczycielkę i społeczną zastępcę dyrektora. Nastąpiło to w dniu 16 maja 1992 roku w drodze konkursu . Jako zastępcę powołano długoletnią pracownicę pedagogiczną przedszkola p. Honoratę Nowrot Po przejściu p. Nowrot na emeryturę stanowisko społecznego zastępcy pełniła p. Beata Czerwińska, później p. Bożena Uglorz.

Od września  2013 roku stanowisko dyrektora placówki powierzono p. Bożenie Uglorz po przejściu na emeryturę p. Mirosłąwy Kieromin. Stanowisko społecznego zastępcy pełni p. Magdalena Szyndler.