• BAL

     • BARDZO PROSIMY ABY DZIECI NIE PRZYNOSIŁY REKWIZYTÓW DO STROJÓW  BALOWYCH

     • ZAPROSZENIE

     • W imieniu naszego Stowarzyszenia oraz Maks Murcki chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które chciałyby nauczyć się jeździć na łyżwach na bezpłatne zajęcia, szczegóły powyżej na plakacie. Prosimy również obserwować naszą stronę ponieważ w razie złej pogody zajęcia mogą być odwołane,  ale liczymy, że pogoda nam dopisze, dzieci które posiadają własne łyżwy prosimy o przyniesienie, a jeśli jeszcze nie macie to Wam je wypożyczmy. W takim przypadku prosimy o wcześniejszą informację pod nr tel. 733 331 184 żebyśmy mogli przygotować potrzebny sprzęt 🙂 podana godzina jest godziną wejścia na lód także prosimy o przybycie 15 minut wcześniej żeby przygotować dziecko do zajęć :) ZAPRASZAMY‼️‼️‼️ 
       

      Z hokejowymi pozdrowieniami
      Agata Surmacz

     • TEATRZYK

     • OGŁOSZENIE

      14.01.2022 r. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu przedstawienie Teatru Skrzat z Krakowa pt.
      "O krasnalku, babci 
      i kolorowych kwiatach".

      Czas trwania przedstawienia dla każdej z grup osobno to 25 minut.

      Koszt - 8zł.

      Chętnych rodziców prosimy o wpłatę odliczonej/zgodnej kwoty do 13.01.2022r.

      Dzieci, które zapłaciły za audycję góralską, a nie brały w niej udziału - nie muszą wpłacać pieniędzy. 

       

     • OGŁOSZENIE

     •  

      Drodzy Rodzice!
       

      W związku z brakiem  zapisanych dzieci

      na dyżur w wigilię, informujemy:

       24 grudnia 2021 r. (Wigilia)

      przedszkole będzie nieczynne.

     • OGŁOSZENIE

     • Bardzo prosimy, aby do piątku 17.12.2021r. każdy przedszkolak przyniósł słodycze, które posłużą do zorganizowania dzieciom poczęstunku po uroczystym obiedzie wigilijnym, który odbędzie się 21 grudnia tj. wtorek. W tym dniu  proszę ubrać dzieci elegancko. Jednocześnie przypominamy, że okazji do świętowania w przedszkolu będzie jeszcze wiele i w trosce o spokojne święta prosimy, aby w grupowych Wigiliach uczestniczyły tylko dzieci zdrowe.

     • INFORMACJA

     • Przypominamy o zasadach przyprowadzania do przedszkola dzieci zdrowych! Dzieci w trakcie leczenia antybiotykami powinny pozostać w domu. Prosimy również nie podawać dzieciom leków zbijających temperaturę przed przyjściem do przedszkola, bo to nadal są dzieci chore i nie powinny przebywać wśród zdrowych dzieci.

     • ZAPROSZENIE

     • W imieniu naszego Stowarzyszenia oraz Maks Murcki chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które chciałyby się nauczyć jeździć na łyżwach na bezpłatne zajęcia. Prosimy również obserwować naszą stronę ponieważ w razie złej pogody zajęcia mogą być odwołane, ale liczymy, że pogoda nam dopisze, tak jak podczas wczorajszego Turnieju Mikołajkowego. Dzieci, które posiadają własne łyżwy prosimy o przyniesienie, a jeśli jeszcze nie macie to Wam je wypożyczmy, w takim przypadku prosimyo wcześniejszą informację pod nr tel. 733 331 184 żebyśmy mogli przygotować potrzebny sprzęt. 

      ZAPRASZAMY!

       

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Agata Surmacz 

     • ZAPROSZENIE

     • W przyszły weekend 4-5 grudnia w wielu Klubach organizowane są Turnieje Mikołajkowe. W Hokejowym Przedszkolu Gwarek Murcki im. Piotra Konarzewskiego również, tak więc zapraszamy wszystkie dzieci 04.12.2021 na lodowisko w Parku Murckowskim. Będziecie mogli zobaczyć jak Wasi rówieśnicy, którzy zdecydowali się rozpocząć przygodę z hokejem radzą sobie w Turnieju wraz z trzema innymi Klubami:

      KS Katowice Naprzód Janów

      Polonia Bytom

      Tyskie Lwy MOSM Tychy

      Będzie możliwość po turnieju zabawy z małymi zawodnikami na lodzie. Gwarantowana dobra zabawa przy dobrej muzyce, oczywiście nie zabraknie gorącej czekolady oraz słodkiego poczęstunku. 

      NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ‼️‼️‼️

       

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Pozdrawiam 

      Agata Surmacz 

     • Mikołajki 2021

     • Drodzy Rodzice!

      Dużymi krokami zbliżają się Mikołajki. Zaprzyjaźnione elfy doniosły, że renifery niebawem ruszą z Mikołajem w drogę i nas odwiedzą.

      Prosimy zatem, by 6 grudnia przygotować dzieci na jego przyjazd. Bardzo mile widziane są ubrania i akcesoria (czapki Mikołajkowe i opaski świąteczne) w kolorze czerwonym.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • BARDZO PROSIMY, ABY W PIATĘK TJ. 19 LISTOPADA DZIECI PRZYSZŁY UBRANE DO PRZEDSZKOLA (w miarę możliwości) NA KOLOR NIEBIESKI.

      20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

     • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLSKA MASKOTKA DLA PRZYJACIELA"

     • Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny:

      "POLSKA MASKOTKA DLA PRZYJACIELA"

      został rozstrzygnięty. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły wszystkich przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczne umiejetności i wyobraźnię. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! 

      Oto zwycięzcy konkursu:

      I miejsce Amelka H. z Miejskiego Przedszkola nr 60

      II miejsce Julka J. z Miejskiego Przedszkola nr 59

      III miejsce Antosia B. z Miejskiego Przedszkola nr 64

      III miejsce Tatiana H. z Miejskiego Przedszkola nr 62

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy również nauczycielom za pomoc w rozwijaniu dziecięcych talentów.
      Po odbiór nagród serdecznie zapraszamy od 22.11 br. tj. poniedziałek.

       

     • OGŁOSZENIE

     • WITOJCIE PO GÓRALSKU - HEJ!

      03.12.2021r.(piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu góralska audycja

      muzyczna, w trakcie której zaprezentowana zostanie prawdziwa muzyczna 

      kultura góralska:  a w niej stroje góralskie, unikatowe instrumenty, a także

      najciekawsze oraz najbardziej żywiołowe melodie góralskie.

      Czas trwania audycji dla każdej z grup osobno to 25 minut.

      Koszt - 8zł.

      Chętnych rodziców prosimy o wpłatę odliczonej/zgodnej kwoty

      do 24.11.21r.(środa).

     • FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowni Państwo,

       

      W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamY na 25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
      i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ
      , który rozpocznie się 14 listopada.

       

      Najmłodsi widzowie będą mogli bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD Warszawa aż 11 wyjątkowych spektakli o wysokich walorach edukacyjnych, rozwijających wrażliwość oraz ciekawość świata i historii.

       

      Ich lista jest widoczna od 5 listopada na:

      https://vod.warszawa.pl/instytucja/3510e5d6-75b4-4132-9d67-3d1a6aff745b/festiwal-korczak-dzisiaj

       

      Spektakle festiwalowe będzie można oglądać od 14 listopada w wybrane dni od godziny 11:00 do północy, dlatego zachęcamy do założenia sobie konta na platformie VOD Warszawa i dodania ich do ulubionych, by nie przegapić żadnej premiery.

       

      Program tegorocznej edycji skierowany jest do wszystkich młodych odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Zobaczymy nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych („Piotruś pan i Jakub Hak” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie), młodą dramaturgię („Ojeja, albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” z Wrocławskiego Teatru Lalek, „Ach jeżeli, przyjdę dać tak okrutne moje ostatnie pożegnanie” z Teatru Polskiego w Bydgoszczy). Widocznym elementem tegorocznej edycji są spektakle powstające w dialogu i wspólnej obecności profesjonalnych artystów i młodych uczestników procesu twórczego, gdzie teatr rodzi się ze spotkania i wspólnej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością („Przemiany”z ze STUDIO teatrgalerii w koprodukcji z Teatrem Polskim i Małą Boską Komedią i „Autokorekta” z TR Warszawa). Znaczącym elementem tegorocznego programu są spektakle odwołujące się wprost do historii („Rutka” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi oraz „Story Lab 1981. Stan Wojenny” z Teatru Ochoty w Warszawie).

     • #szkoladohymnu

     • Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział
      w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Każda z grup w swojej sali o godzinie 11.11 odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego".

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Rodzice, nasze przedszkole zostało wytypowane do udziału w bezpłatnym projekcie "Serduszo GieKSy". 

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 10.11.2021r. (środa) nasze Przedszkolaki

      świętować będą kolejną rocznicę odzyskania przez

      Polskę Niepodległości.

       

      Bardzo prosimy aby tego dnia ubrać dzieci - w

      miarę możliwiości - w kolorach białym i czerwonym.

     • INFORMACJA

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecjęi anonimowość.