• ZAPROSZENIE

     •  

      W przyszły weekend 3-4 grudnia w wielu Klubach organizowane są Turnieje Mikołajkowe, w naszym oczywiście też, tak więc zapraszamy wszystkie dzieci 04.12.2021 na lodowisko w Parku Murckowskim. Będziecie mogli zobaczyć jak Wasi rówieśnicy, którzy zdecydowali się rozpocząć przygodę z hokejem radzą sobie w Turnieju wraz z trzema innymi Klubami:

      KS Katowice Naprzód Janów

      Wielosekcyjna Akademia "Młoda GieKSa" 

      - Przedszkole nr 5 z Tychów

      Będzie możliwość po turnieju zabawy z małymi zawodnikami na lodzie. Gwarantowana dobra zabawa przy muzyce, oczywiście nie zabraknie gorącej czekolady oraz słodkiego poczęstunku, a i dla rodziców też się coś znajdzie: gorąca herbata i przepyszne wypieki naszych hokejowych. Mam NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Gwarek Murcki"

     • PRAWA DZIECKA - OBCHODY

     • Nasze przedszkole brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość tego dokumentu umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego zajęcia dotyczące praw dziecka. Miłym akcentem jednoczącym nas wszystkich był ubiór w kolorze niebieskim.

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Państwo

      W najbliższy piątek 25 listopada obchodzimy nie tylko Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do kilku lat jest to również BlackFriday - dzień wyprzedaży, które w tym roku mogą być początkiem wsparcie dla naszego przedszkola.

      Zachęcamy do bezpłatnego wspierania naszego przedszkola przy okazji zakupów online - Państwo nic nie dopłacają (1600 sklepów internetowych dzieli się zyskiem), a średnio 2.5% wartości zakupów pomoże nam sfinansować dodatkowe zajęcia, wyjścia, materiały dydaktyczne. Więcej informacji znajdą Państwo na profilu przedszkola: https://fanimani.pl/szkoly/miejskie-przedszkole-nr-72-katowice

       

      Z poważaniem Dyrekcja Przedszkola

       

     • OGŁOSZENIE

     • Drodzy Rodzice! Kochane dzieci!

      Zgodnie z tradycją społeczność naszego przedszkola przygotowała bombkę, która będzie ozdabiać choinkę na katowickim ryku.

      Zachęcamy do obejrzenia jej na żywo!

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 21. listopada (poniedziałek) nasze przedszkolaki obchodzić będą 
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

      Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dzieci w tym dniu ubrane były
      w kolorze niebieskim.

     • INFORMACJA

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach, w związku z apelem Rzecznika Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczącym wysokich wskaźników zachorowań i hospitalizacji z powodu grypy, a także bardzo małą liczbą szczepień, zwraca się z prośbą o zamieszczanie poniższych informacji związanych z ww. tematyką.

     • #SZKOŁAPAMIETA

     • Chcieliśmy poinformować, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych. W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie wybrały się na mogiłę Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim, w celu złożenia zniczy. 

     • RATUJMY HOSPICJUM CORDIS!

     •  

      Drodzy Rodzice!

      Sytuacja, w której znalazło się Hospicjum Cordis w Katowicach jest bardzo ciężka. Aby w dalszym ciągu zapewniać opiekę chorym na najwyższym poziomie potrzebuje wsparcia. My, jako przedszkole chcemy włączyć się w pomoc dla tego niezwykłego miejsca, dlatego na terenie naszej placówki przeprowadzimy zbiórkę następujących artykułów:

      Płyny do płukania
      Płyny uniwersalne
      Proszki do prania
      Mleczka do czyszczenia
      Żele do WC
      Płyny do mycia naczyń
      Worki na śmieci (35,60,120 litrów) 
      Papiery toaletowe
      Ręczniki papierowe
       

      W imieniu Hospicjum Cordis z całego serca dziękujemy wszystkim
      za każdy okazany gest pełen miłości!!!

     • INFORMACJA

     •  

      Bardzo miło nam poinformować Państwa, iż
      Pani Dyrektor Bożena Uglorz otrzymała w tym roku nagrodę Prezydenta Miasta Katowice, która została wręczona wyróżnionym dyrektorom oraz nauczycielom podczas gali zorganizowanej w ramach obchodów
      Dnia Edukacji Narodowej.

       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

     • Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu
      z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo.  Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym
      i skórnym. Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i przewodu pokarmowego.

      Jak myć ręce? Podstawowe zasady:

      - myj ręce ok. 30 sekund
      - rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
      - nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
      - dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
      - pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz
      okolic kciuków
      - na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym
      ręcznikiem

       

      https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

      https://www.gov.pl/web/psse-kutno/swiatowy-dzien-mycia-rak-2021

      http://www.szpitalwrzesnia.home.pl/strona/259-swiatowy-dzien-mycia-rak-moc-jest-w- twoich-rekach

     • Jesienny nabór piłkarski do „Młodej GieKSy”

     • Akademia „Młoda GieKSa” serdecznie zaprasza wszystkich przedszkolaków 
      z „Serduszka GieKSy” na jesienny nabór piłkarski! To niezwykła szansa rozpocząć treningi w naszej Akademii, która jako jedyna w Katowicach posiada złoty certyfikat tzw. złotą gwiazdkę PZPN poświadczającą najwyższą jakość szkolenia. 

       

      Specjalny, jesienny trening otwarty odbędzie się w poniedziałek, 10 października 2022 roku, o godz. 17:00 na boisku Ośrodka Sportowego „Kolejarz”
      (ul. Alfreda 1, Katowice).


      Zajęcia przeznaczone są dla chłopców i dziewczynek z roczników 2013-2018.


      Prosimy o zabranie stroju sportowego i dobrego humoru.
      W razie jakichkolwiek pytań, wszystkich niezbędnych informacji udzieli 
      Trener Kamil Cholerzyński (tel.: 514-315-092).

      Zapraszamy!

     • SESJA JESIENNA

     • Dnia 17.10 tj. poniedziałek wszystkie przedszkolaki będą brać udział w jesiennej sesji zdjęciowej.
       

      Zdjęcia w cenie 38 zł zawierać będą:

      - 1 duże zdjęcie 20x30 cm

      - 2 zdjęcia 10x15 cm

      - oraz z zdjęcie grupowe.

     • Zdążyć przed Rakiem

     • W imieniu Fundacji Zdążyć przed Rakiem oraz Grupy Medycznej Tommedserdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 8 edycji akcji Zdążyć Przed Rakiem.

      Miejsce i czas:1 października 2022r -> Park Zadole w Katowicach -> szczegółowy plan wydarzenia w załączeniu.

      Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy jest FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami: Radny Miasta Katowice Pan Krzysztof Pieczyński. Partnerem medycznym Akcji oraz jej współorganizatorem jest GRUPA MEDYCZNA TOMMED. 

      Tym razem poza profilaktyką chorób nowotworowych piersi promujemy także profilaktykę chorób nowotworowych gruczołu krokowego u mężczyzn– w pozytywny sposób pokazujemy, że profilaktyka NIE BOLI, a badamy się po to żeby mieć pewność, że jesteśmy zdrowi. Jak co roku ucząc najmłodszych pozytywnego podejścia do zdrowia oraz profilaktyki organizujemy Dziecięcy Bieg dla Naszego Zdrowia –serdecznie zapraszamy do dodatkowego zaangażowania w akcję dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i pracowników Urzędu Miasta W miasteczku biegowym czeka na uczestników wiele atrakcji (kawiarnia Zdążyć Przed Rakiem, Strefa Sportu, Strefa Rehabilitacji, Strefa dlaDzieci, Strefa Badań dla mężczyzn )

      ZAPISY na bieg DOROŚLI (opłata startowa 50zł – w całości przeznaczonana cele statutowe fundacji):https://www.zmierzymyczas.pl/1513/viii-bieg-przelajowy-zdazyc-przed-rakiem.html?start=100

      ZAPISY na bieg DZIECI (udział w biegu dziecięcym jest bezpłatny):https://www.zmierzymyczas.pl/1514/v-dzieciecy-bieg-dla-naszego-zdrowia-towarzyszacy-biegowi-przelajowemu-zdazyc-przed-rakiem.html

      ZAPISY na bieg WIRTUALNY (opłata startowa 50zł – w całościprzeznaczona na cele statutowe fundacji):https://www.zmierzymyczas.pl/1515/akcja-zdazyc-przed-rakiem-2022.html

      Serdecznie zapraszamy!

      Pokażmy, że siła tkwi w Profilaktyce! 

      Zespół Fundacji Zdążyć Przed Rakiem https://zdazycprzedrakiem.pl/bieg-zdazyc-przed-rakiem

    • GRUPA BIEDRONKI - WYJAZD DO KINA
     • GRUPA BIEDRONKI - WYJAZD DO KINA

     • Dnia 3 października 2022r. dzieci z grupy Biedronki wyjeżdżają do Multikina w Tychach - MOJA PIERWSZA WIZYTA W KINIE. Koszt wyjazdu to 38zł (13 zł bilet do kina na "Bajki z Polski" oraz zwiedzanie kina + 25zł cena autokaru). Chętnych zapraszamy do wpłacania pieniędzy u nauczycielek grupy do 30 września (piątek).