• AUDYCJE MUZYCZNE opracowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Katowicach.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę : https://www.yamahakatowice.pl/audycje

Kolejne zajęcia odbędą się 25.04.2024r. (czwartek)

Chętnych Rodziców prosimy o wpłatę 7zł u nauczycieli poszczególnych grup do 24.03(środa).

• 09.01.2024 r. (wtorek) odbędzie się w naszym
            przedszkolu
            przedstawienie pt. "Przygody Franka Bałwanka".

Czas trwania przedstawienia to 25 minut.

Koszt - 8zł

W/w kwotę należy wpłacić u wychowawców grup

do 08.01 tj. poniedziałek.​​​​​​​

• Światowy Dzień Mycia Rąk

• 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce.

Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka.
            Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo.  Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i przewodu pokarmowego.
            Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.
            Jak myć ręce? Podstawowe zasady:

• myj ręce ok. 30 sekund,
            • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,
            • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni,
            • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie,
            • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków,
            • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

#pssekatowice #higienarąk