• OGŁOSZENIE

     • Bardzo prosimy, aby do piątku 17.12.2021r. każdy przedszkolak przyniósł słodycze, które posłużą do zorganizowania dzieciom poczęstunku po uroczystym obiedzie wigilijnym, który odbędzie się 21 grudnia tj. wtorek. W tym dniu  proszę ubrać dzieci elegancko. Jednocześnie przypominamy, że okazji do świętowania w przedszkolu będzie jeszcze wiele i w trosce o spokojne święta prosimy, aby w grupowych Wigiliach uczestniczyły tylko dzieci zdrowe.

     • INFORMACJA

     • Przypominamy o zasadach przyprowadzania do przedszkola dzieci zdrowych! Dzieci w trakcie leczenia antybiotykami powinny pozostać w domu. Prosimy również nie podawać dzieciom leków zbijających temperaturę przed przyjściem do przedszkola, bo to nadal są dzieci chore i nie powinny przebywać wśród zdrowych dzieci.

     • ZAPROSZENIE

     • W imieniu naszego Stowarzyszenia oraz Maks Murcki chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, które chciałyby się nauczyć jeździć na łyżwach na bezpłatne zajęcia. Prosimy również obserwować naszą stronę ponieważ w razie złej pogody zajęcia mogą być odwołane, ale liczymy, że pogoda nam dopisze, tak jak podczas wczorajszego Turnieju Mikołajkowego. Dzieci, które posiadają własne łyżwy prosimy o przyniesienie, a jeśli jeszcze nie macie to Wam je wypożyczmy, w takim przypadku prosimyo wcześniejszą informację pod nr tel. 733 331 184 żebyśmy mogli przygotować potrzebny sprzęt. 

      ZAPRASZAMY!

       

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Agata Surmacz 

     • ZAPROSZENIE

     • W przyszły weekend 4-5 grudnia w wielu Klubach organizowane są Turnieje Mikołajkowe. W Hokejowym Przedszkolu Gwarek Murcki im. Piotra Konarzewskiego również, tak więc zapraszamy wszystkie dzieci 04.12.2021 na lodowisko w Parku Murckowskim. Będziecie mogli zobaczyć jak Wasi rówieśnicy, którzy zdecydowali się rozpocząć przygodę z hokejem radzą sobie w Turnieju wraz z trzema innymi Klubami:

      KS Katowice Naprzód Janów

      Polonia Bytom

      Tyskie Lwy MOSM Tychy

      Będzie możliwość po turnieju zabawy z małymi zawodnikami na lodzie. Gwarantowana dobra zabawa przy dobrej muzyce, oczywiście nie zabraknie gorącej czekolady oraz słodkiego poczęstunku. 

      NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ‼️‼️‼️

       

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Pozdrawiam 

      Agata Surmacz 

     • Mikołajki 2021

     • Drodzy Rodzice!

      Dużymi krokami zbliżają się Mikołajki. Zaprzyjaźnione elfy doniosły, że renifery niebawem ruszą z Mikołajem w drogę i nas odwiedzą.

      Prosimy zatem, by 6 grudnia przygotować dzieci na jego przyjazd. Bardzo mile widziane są ubrania i akcesoria (czapki Mikołajkowe i opaski świąteczne) w kolorze czerwonym.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • BARDZO PROSIMY, ABY W PIATĘK TJ. 19 LISTOPADA DZIECI PRZYSZŁY UBRANE DO PRZEDSZKOLA (w miarę możliwości) NA KOLOR NIEBIESKI.

      20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. 

     • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLSKA MASKOTKA DLA PRZYJACIELA"

     • Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny:

      "POLSKA MASKOTKA DLA PRZYJACIELA"

      został rozstrzygnięty. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły wszystkich przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczne umiejetności i wyobraźnię. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć! 

      Oto zwycięzcy konkursu:

      I miejsce Amelka H. z Miejskiego Przedszkola nr 60

      II miejsce Julka J. z Miejskiego Przedszkola nr 59

      III miejsce Antosia B. z Miejskiego Przedszkola nr 64

      III miejsce Tatiana H. z Miejskiego Przedszkola nr 62

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy również nauczycielom za pomoc w rozwijaniu dziecięcych talentów.
      Po odbiór nagród serdecznie zapraszamy od 22.11 br. tj. poniedziałek.

       

     • OGŁOSZENIE

     • WITOJCIE PO GÓRALSKU - HEJ!

      03.12.2021r.(piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu góralska audycja

      muzyczna, w trakcie której zaprezentowana zostanie prawdziwa muzyczna 

      kultura góralska:  a w niej stroje góralskie, unikatowe instrumenty, a także

      najciekawsze oraz najbardziej żywiołowe melodie góralskie.

      Czas trwania audycji dla każdej z grup osobno to 25 minut.

      Koszt - 8zł.

      Chętnych rodziców prosimy o wpłatę odliczonej/zgodnej kwoty

      do 24.11.21r.(środa).

     • FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Szanowni Państwo,

       

      W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamY na 25. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
      i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ
      , który rozpocznie się 14 listopada.

       

      Najmłodsi widzowie będą mogli bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD Warszawa aż 11 wyjątkowych spektakli o wysokich walorach edukacyjnych, rozwijających wrażliwość oraz ciekawość świata i historii.

       

      Ich lista jest widoczna od 5 listopada na:

      https://vod.warszawa.pl/instytucja/3510e5d6-75b4-4132-9d67-3d1a6aff745b/festiwal-korczak-dzisiaj

       

      Spektakle festiwalowe będzie można oglądać od 14 listopada w wybrane dni od godziny 11:00 do północy, dlatego zachęcamy do założenia sobie konta na platformie VOD Warszawa i dodania ich do ulubionych, by nie przegapić żadnej premiery.

       

      Program tegorocznej edycji skierowany jest do wszystkich młodych odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Zobaczymy nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych („Piotruś pan i Jakub Hak” z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie), młodą dramaturgię („Ojeja, albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” z Wrocławskiego Teatru Lalek, „Ach jeżeli, przyjdę dać tak okrutne moje ostatnie pożegnanie” z Teatru Polskiego w Bydgoszczy). Widocznym elementem tegorocznej edycji są spektakle powstające w dialogu i wspólnej obecności profesjonalnych artystów i młodych uczestników procesu twórczego, gdzie teatr rodzi się ze spotkania i wspólnej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością („Przemiany”z ze STUDIO teatrgalerii w koprodukcji z Teatrem Polskim i Małą Boską Komedią i „Autokorekta” z TR Warszawa). Znaczącym elementem tegorocznego programu są spektakle odwołujące się wprost do historii („Rutka” z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi oraz „Story Lab 1981. Stan Wojenny” z Teatru Ochoty w Warszawie).

     • #szkoladohymnu

     • Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział
      w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Każda z grup w swojej sali o godzinie 11.11 odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego".

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Rodzice, nasze przedszkole zostało wytypowane do udziału w bezpłatnym projekcie "Serduszo GieKSy". 

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 10.11.2021r. (czwartek) nasze Przedszkolaki

      świętować będą kolejną rocznicę odzyskania przez

      Polskę Niepodległości.

       

      Bardzo prosimy aby tego dnia ubrać dzieci - w

      miarę możliwiości - w kolorach białym i czerwonym.

     • INFORMACJA

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecjęi anonimowość.

     • #szkolapamieta

     • Chcieliśmy poinformować Państwa, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych.
       

      W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne (Motylki, żabki oraz Biedronki) zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie złożyły znicze pod mogiłą Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim. 

     • #wirusoochrona #lekcjehigieny

     • #wirusoochrona #lekcjehigieny We wrześniu oraz w październiku w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona". Dzieci omówiły zasady, jakimi należy kierować się, aby uniknąć zakażenia wirusami oraz rozwiązały tematyczną krzyżówkę. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przypomniały sobie również o zasadach zdrowego żywienia- omówiliśmy piramidę, zwróciliśmy uwagę na rolę właściwego odżywiania, uprawiania sportu, a także ubierania się stosownie do warunków pogodowych. 15 października zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przeprowadzona została pogadanka na temat mycia rąk oraz ćwiczyliśmy prawidłową technikę mycia rąk, pomagając sobie instrukcją zawieszoną w naszych toaletach. Dzieci stworzyły wiele wspaniałych prac plastycznych i plastyczno-technicznych przedstawiających wirusy i bakterie.

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Państwo,


      Bezpłatny portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na wyjątkowe, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości za pośrednictwem internetu. Im więcej miłośników polszczyzny zaangażuje się w akcję, tym większa suma wspomoże potrzebujących.

      Każde rozwiązanie dyktanda to dodatkowa złotówka na cel charytatywny. Udział
      w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć. 

       

      ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:
      https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

      Już teraz na stronie dyktanda uruchomiona została możliwość zgłaszania celów charytatywnych i społecznych. Mogą to być np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, komu przekazane zostaną zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości. W poprzedniej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zebrać siedem tysięcy złotych. Od tego czasu portal znacznie się rozwinął, dlatego organizatorzy zakładają, że w tym roku zebrana suma środków sięgnie 20 tys. zł!

      Rywalizacja będzie odbywała się w kilku kategoriach wiekowych, dlatego zapraszamy całe rodziny - dorosłych, młodzież oraz dzieci. Poza niesieniem pomocy będzie to również świetna okazja, aby w tym szczególnym dniu sprawdzić swoje umiejętności językowe, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand przygotują wybitni językoznawcy
      z Fundacji Języka Polskiego. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Pamiętajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!


       

     • OGŁOSZENIE

     • Dnia 22 października 2021r. odbędzie się w naszym przedszkolu projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę o morskim życiu na Ziemi - mobilne oceanarium.

      Pokaz jest bezpłatny, jednak w ramach projekcji Rodzice będą mieli możliwość zakupu kompletu pamiątek.Jeśli Rodzic nie wyrazi chęci zakupu żadnego z produktów, proszony będzie o podpisanie przyklejonej na opakowaniu naklejki i zwrot wydanych pamiątek do przedszkola.