• Szanowni Państwo,

Bezpłatny portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na wyjątkowe, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości za pośrednictwem internetu. Im więcej miłośników polszczyzny zaangażuje się w akcję, tym większa suma wspomoże potrzebujących.

Każde rozwiązanie dyktanda to dodatkowa złotówka na cel charytatywny. Udział
            w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć.

ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

Już teraz na stronie dyktanda uruchomiona została możliwość zgłaszania celów charytatywnych i społecznych. Mogą to być np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, komu przekazane zostaną zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości. W poprzedniej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zebrać siedem tysięcy złotych. Od tego czasu portal znacznie się rozwinął, dlatego organizatorzy zakładają, że w tym roku zebrana suma środków sięgnie 20 tys. zł!

Rywalizacja będzie odbywała się w kilku kategoriach wiekowych, dlatego zapraszamy całe rodziny - dorosłych, młodzież oraz dzieci. Poza niesieniem pomocy będzie to również świetna okazja, aby w tym szczególnym dniu sprawdzić swoje umiejętności językowe, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand przygotują wybitni językoznawcy
            z Fundacji Języka Polskiego. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Pamiętajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!

• Dnia 22 października 2021r. odbędzie się w naszym przedszkolu projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę o morskim życiu na Ziemi - mobilne oceanarium.

Pokaz jest bezpłatny, jednak w ramach projekcji Rodzice będą mieli możliwość zakupu kompletu pamiątek.Jeśli Rodzic nie wyrazi chęci zakupu żadnego z produktów, proszony będzie o podpisanie przyklejonej na opakowaniu naklejki i zwrot wydanych pamiątek do przedszkola.

• Szanowni Państwo,

chcemy pomóc kociakom znajdującym się w domu

tymczasowym Ciciki Przy Glejzach.

Jest to miejsce, gdzie koty dostają pożywienie,

schronienie i ciepło od kochających ich ludzi,

aż nie znajdą swojego domu.

Prosimy o pomoc i przynoszenie darów

do przedszkola do 22. pażdziernika 2021r.

Przy wejściu do przedszkola będzie opisany pojemnik na

przyniesione rzeczy.

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3

Katowicach wraz

z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką

w Katowicach  zapraszają na bezpłatne warsztaty

"Jak przygotować dziecko do przedszkola i szkoły".

Spotkanie poprowadzi pracownik Poradni

- mgr Ilona Świerad.

• ZDJĘCIA "SESJA JESIENNA"

• DNIA 27 PAŹDZIERNIKA 2021r. TJ. ŚRODA

W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDĄ SIĘ ZDJĘCIA

DO „SESJI JESIENNEJ”.

Cena kompletu: 1 zdjęcie 20x30, 2 zdjęcia 10x15 oraz

1 zdjęcie grupowe) to 32zł.

Zdjęcia będą wykonywane w godzinach pobytu dzieci

w przedszkolu.

• Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 72

serdecznie zaprasza Rodziców z Rady Rodziców

na zebranie 29 września (środa) o godzinie 16:00.

• MAMO, TATO ZACZYNAMY PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ

• Bo najważniejsze jest zaufanie:) Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Adaptacja w przedszkolu - 10 sprawdzonych rozwiązań": https://panimonia.pl/2017/08/05/adaptacja-w-przedszkolu-10-sprawdzonych-rozwiazan/

• PIKNIK RODZINNY

• Zapraszamy już w tę sobotę 31  lipca na Rynek i do Parku Powstańców Śląskich, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny, podczas którego będzie można zdrowo i na sportowo spędzić czas z rodziną. Piknik odbędzie się w dwóch lokalizacjach na Rynku i w Parku Powstańców Śląskich w godz. od 12:00 do 19:00.

• POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

• POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Uroczystości ukończenia przedszkola odbędą się w następujących terminach:

• ŻABKI - 08.06.2021r. (wtorek)
            • MOTYLKI - 11.06.2021r.(piątek)

Z powodu panującej sytuacji pożegannia niestety odbędą się bez Państwa udziału - będą przez nas nagrywane:)

• WYNIKI KONKURSU "FLAGA POLSKI Z POMYSŁEM"

• Z przyjemnością informujemy że konkurs plastyczny FLAGA POLSKI Z POMYSŁEM został rozstrzygnięty. Wszystkie nadesłane prace były bardzo ciekawe.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce Kamila Zychla z Przedszkola Miejskiego nr 59

II miejsce Zofia Arendarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 41

III miejsce Joanna Truchan z Przedszkola Miejskiego nr 59

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!!