• OGŁOSZENIE

     • Drodzy rodzice przedszkolaków

      Zapraszamy do udziału w projekcie „Mała Książka Wielki Człowiek”

      Wystarczy zapisać dziecko do biblioteki

      Przy zapisie dziecko otrzyma bezpłatną książkę-niespodziankę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek

      Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelniczą aktywność

      To świetna zabawa dla dzieci, która przy okazji rozwija pasję do książek oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania.

     • OGŁOSZENIE

     • ZAPROSZENIE

      Dnia 20 maja (w sobotę na godzinę 16.00) Miasto Katowice i Związek Górnoślązaków zapraszają Rodziców wraz z dziećmi do Parku Murckowskiego na Piknik Rodzinny.

      Na dzieci czeka wiele atrakcji i słodyczy.

      Uwieńczeniem spotkania będzie wspólne ognisko, na które prosimy przynieść kiełbaski oraz szpikulce do pieczenia.Będzie również możliwość zakupu kiełbasek na stoisku.

     • "JABŁONKI SWAWOLE"

     • Akcja "Jabłonki kwitnące". Dzięki zgłoszeniu naszego przedszkola do akcji "Jabłonki kwitnące" otrzymaliśmy od organizatorów 3 młode jabłonki.

      W piątek 12 maja br. dzieci z najstarszych grup: Biedronek, Żabek i Motylków posadziły w naszym ogrodzie przedszkolnym 3 młode drzewka owocowe. Otrzymały one od nas imiona związane z naszym regionem. Jabłonka oznaczona zieloną wstążką jest pod opieką grupy Żabki i została nazwana "Katowiczanka". Niebieską wstążką została oznaczona sadzonka Motylków "Murckusia", która zyskała imię na cześć naszej dzielnicy Katowic, Murcki. Trzecie drzewko zasadziły dzieci z grupy Biedronek. Gdy zobaczycie Państwo jabłonkę z czerwoną wstążką, patrzycie na "Karolinkę". Trzymamy kciuki, aby jabłonkom było dobrze w naszym ogrodzie i nie tylko cieszyły nasze oczy, ale również dostarczyły nam w przyszłości pięknych, smacznych i zdrowych owoców. Dzieci mają już mnóstwo pomysłów, do czego wykorzystamy nasze własne jabłka. Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji oraz Panu ogrodnikowi Jurkowi za fachową wiedzę i wsparcie! Dziękujemy również Pani Paulinie - koordynatorce całego przedsięwzięcia.

     • OGŁOSZENIE

     • Wiosna! A wraz z nią do życia budzą się też #kleszcze!  #NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy , to hasło kampanii edukacyjnej, którą prowadzą dwie stacje sanepidu: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach Kampania ma na celu przekazać informacje, jak chronić się przed kleszczami i groźnymi chorobami, które przenoszą (m.in. borelioza i Kleszczowe Zapalenie Mózgu)!

      Choroby odkleszczowe stanowią niezwykle aktualny problem zdrowia publicznego. To grupa chorób zakaźnych przenoszonych przez zainfekowane kleszcze. Do zakażenia zwykle dochodzi na skutek ukłucia, w czasie którego do krwiobiegu wraz ze śliną lub wymiotami kleszcza dostają się groźne patogeny.

      Najczęściej występującą chorobą odkleszczową jest borelioza z Lyme, która jest przewlekłą wielofazową chorobą układową charakteryzującą się występowaniem objawów skórnych, stawowych, kardiologicznych i neurologicznych. Różnorodność objawów oraz podobieństwo do wielu innych schorzeń znacznie utrudnia rozpoznanie.

       

      Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy! Stosuj zasady profilaktyki chorób odkleszczowych:

      • zaszczep się przeciwko KZM;
      • stosuj środki odstraszające kleszcze (repelenty);
      • idąc na spacer do lasu, wybierz odpowiednie ubranie;
      • unikaj miejsc bytowania kleszczy - w lesie i na łące nie kładź się na trawie, nie siadaj przy niskich krzewach i na pniach;
      •  jeśli kleszcz wkłuł się w Twoją skórę, usuń go jak najszybciej w całości, bez uciskania go.
     • ZAPROSZENIE

     • IDEA:

      Radio Katowice tej wiosny chce promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci i aktywność fizyczną. Pomaga w tym radiowy pingwin – Ligo. Zimą jeździł na nartach i łyżwach, a teraz z najmłodszymi mieszkańcami regionu chce biegać, zdrowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas. Spotykamy się, żeby razem ćwiczyć, uczyć się na temat zdrowej postawy, jeść zdrowe przekąski, pić wodę i dobrze się bawić. W miasteczku radiowym dzieci razem z Ligo biorą udział w sportowej rozgrzewce prowadzonej przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów,
      potem wszyscy stajemy na starcie i biegamy. Wygrywa każdy - nie mierzymy czasu, chcemy nauczyć dzieci, ze każdy kro uprawia sport już zwycięża. Akcja "Trenuj z Ligo" odbędzie się 27 maja!!! o 10.00 w Parku Zadole w Katowicach (Plac za Amfiteatrem)

      PROGRAM:

      11:00 Powitanie z Ligo!
      11.15 – 11.25 Pokaz zespołu Mażoretek „ Akcent”
      11.30 – 11.50 Warsztaty sportowe i pokaz klubu JUDO OTORI
      11.50 – 11.55 rozgrzewka z Ligo i katowickim MOSIR-em
      12.00 – 13.00 Bieg z Ligo!!!
      12.20 – 12.50 Warsztaty i pokaz Zapaśniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego GKS Katowice
      12.30, 13.30, 14.30 JOGA KREATYWNA dla Małych i Dużych
      13.00 – 14.00 Ligo spotyka Ninanki – spektakl muzyczno-ruchowy z udziałem dzieci
      11.00-14.30 Zajęcia w strefie sportowej MOSIR-u

      A do tego:
      - Strefa WODY: Dietetyk - porady, pomiar masy i składu ciała
      - Strefa EDUKACJI: Tablice edukacyjne, wodne koło fortuny, zadania sportowe, quiz dla dzieci
      - Strefa CHILL: Animator, bańki mydlane, figurki z balonów, leżaki dla rodziców:) kolorowe klocki, a Zdrojek częstuje wodą!

     • OGŁOSZENIE

     • UWAGA! Przed nami Dzień Dziecka, w związku z tym bardzo prosimy, aby każdy PRZEDSZKOLAK przyniósł do przedszkola do środy 31.05 słodycze, chrupery lub owoce, które posłużą do zorganizowania poczęstunku dla dzieciaków po wycieczce.  Niewykorzystane słodkości zostaną dołączone do poczęstunku 2 czerwca, podczas pikniku rodzinnego.