• DRUŻYNA VIKUSIA

• Dnia 29 września 2023r. odbędą się zajęcia pokazowe dla dzieci 5,6 - letnich APN Victoria. Forma zajęć - sportowe, ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Zajęcia odbędą się o godz. 12.30 w naszym parku.

Od października w naszym przedszkolu ruszają  AUDYCJE MUZYCZNE opracowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Katowicach.

Jest to zorganizowana forma 'aktywnego" słuchania muzyki. Audycje realizowane są raz w miesiącu przez cały okres roku przedszkolnego. Prelegentami, a jednocześnie wykonawcami audycji są studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

W świat muzyki wprowadzają dzieci Profesorzy Wiolin i Bas, dzieci w czasie audycji będą miały okazję zagrać na instrumentach oraz poznać podstawowe terminy związane z muzyką, rytmem.

Poziom i czas trwania audycji dostosowany jest do wieku i percepcji dzieci:

• dzieci 3-4 letnie 30minut zajęć,
            • 5-6 latki 45 minut zajęć.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę : https://www.yamahakatowice.pl/audycje

Pierwsze zajęcia odbędą się 13.10.2023r. (piątek)

Chętnych Rodziców prosimy o wpłatę 7zł u nauczycieli poszczególnych grup do 12.10(czwartek).

• Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w inspirującej przygodzie edukacyjnej w Śląskim Uniwersytecie Dziecięcym Gaudeamus! Jest to miejsce miejsce, gdzie każde dziecko rozwija kreatywność, pasję i ciekawość. Umożliwia rozwiązywanie zagadek życia codziennego i odkrywanie nauki.

Dlaczego warto wybrać Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus? Innowacyjne metody nauczania: Nasz zespół doświadczonych pedagogów wykorzystuje nowatorskie metody, które angażują dzieci w proces nauki w sposób ekscytujący i pouczający. Bogata wybór aktywności: Od warsztatów artystycznych po zajęcia z nauk ścisłych, oferujemy różnorodne aktywności, dostosowane do zainteresowań i umiejętności każdego uczestnika. Rozwijanie umiejętności społecznych: Dzieci uczą się współpracy, komunikacji i rozwiązywania problemów, co stanowi niezwykle istotny element rozwoju. Bezpieczne i przyjazne środowisko:

Nasza instytucja stawia na komfort i bezpieczeństwo uczestników, tworząc atmosferę sprzyjającą nauce i zabawie. Wsparcie rozwoju osobistego: Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, pomagamy w odkrywaniu i rozwijaniu talentów oraz zainteresowań.

Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej AG - Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus (gwsh.pl) gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji oraz harmonogram zajęć.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - zapraszamy do kontaktu z Koordynator ŚUDG dr Katarzyna Wytyczak Tel. 514990418, 607692268, e-mail gaudeamus@akademiagornoslaska.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do doświadczenia niezapomnianych chwil na Śląskim Uniwersytecie Dziecięcym Gaudeamus!

• WARSZTATY MOTYLKI I ŻABKI

• Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) rozpoczął kampanię informacyjną „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood. Celem kampanii jest uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka. Najstarsze grupu przedszkolne - Żabki i Motylki wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Sanepidu.

• OGŁOSZENIE DLA GRUP ŻABKI I MOTYLKI

• W dniu 18. października (środa) odbędzie się wycieczka do Planetarium Śląskiego
            w Chorzowie na pokaz „Kometa nad Szwajcarską Doliną”

Koszt przejazdu oraz biletu to 45zł.

Prosimy chętnych Rodziców o wpłatę ww. kwoty u wychowawców grup
            do 16. października (poniedziałek).

Śniadanie w tym dniu odbędzie się wcześniej - 7.30 prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola. Wyjeżdżamy o godzinie 8.00 i wracamy na obiad.

Dzieci nie zabierają nic ze sobą.

• Przypominamy, iż w czwartek 21.września w naszym przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji będziemy bawić się i świętować w swoich grupach, a także uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. „Detektyw Zagadka na tropie”. W ramach świętowania każda z grup chciałaby zorganizować słodki poczęstunek – dlatego prosimy o przyniesienie słodyczy bądź owoców.

• OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZAJĘĆ TANECZNYCH

• Zajęcia pokazowe z zajęć

FIGULINA IMS

odbędą się w przedszkolu w dniu

15.09.2023r. o godzinie 9.30 - dotyczy wszystkich grup.

Zajęcia aktywizacji ruchowej wg programu IMS - Inteligencja, Muzyka, Sport.

• ZAJĘCIA RYTMICZNE

• OD 2 PAŹDZIERNIKA RUSZAJĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU ZAJĘCIA MUZYCZNO- RUCHOWE.

ZAJĘCIA BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY 2 RAZY W TYGODNIU W GODZINACH POBYTU DZIECI W PRZEDSZKOLU. MIESIĘCZNY KOSZT ZAJĘĆ TO 20ZŁ. ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW PROSIMY O POBRANIE ZAŁĄCZNIKA UMOWY

UMOWA_RYTMIKA_2023.docx

UMOWĘ NALEŻY PODPISAĆ I ODESŁAĆ DROGĄ MAILOWĄ (ZDJĘCIE LUB SCAN) NA ADRES mariannara@onet.pl DO DNIA 30 WRZEŚNIA.