• ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy rodziców, że w bieżącym roku szkolnym, w okresie wakacyjnym
    nasze przedszkole pracuje:

od 1 lipca 2024r. do 15 sierpnia 2024r.

Od 16 sierpnia 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. przedszkole będzie zamknięte.
    Uwzględniając potrzeby opieki  nad dziećmi oraz zagwarantowanie dziecku
    wypoczynku rekreacyjnego prosimy o zapisywanie dziecka na okres
    wakacyjny ze wskazaniem konkretnego terminu.
    Warunkiem zgłoszenia dziecka  jest przesłanie stosownej informacji drogą
    elektroniczną na e-mail grupowy lub przedszkolny w nieprzekraczalnym
    terminie: do 30 kwietnia 2024r.

• Nasze przedszkole korzysta z platformy Edupage, na której znajdą Państwo bieżące informacje z życia przedszkola, aktualny jadłospis oraz wiele innych informacji. Nowa strona spełnia wymagania o dostępności cyfrowej stron internetowych dla podmiotów publicznych.
    • Bardzo prosimy, aby Rodzice oraz osoby upoważnione przedstawiały się z imienia
      i nazwiska podczas odbioru dzieci
      z przedszkola - rozmowy przez domofon.

•  Przypominamy, że w trosce o wszystkie dzieci i zgodnie
      z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą uczęszczać
      TYLKO DZIECI ZDROWE .

Obowiązuje zakaz przyprowadzania dzieci chorych, bądź z objawami choroby: kaszel, katar, gorączka itp.

UWAGA---> Przypominamy, iż dzieci należy przyprowadzać do przedszkola najpóźniej do godziny 8.30

Wiosna! A wraz z nią do życia budzą się też #kleszcze! #NieBądźAtrakcyjnyDlaKleszczy , to hasło kampanii edukacyjnej, którą prowadzą dwie stacje sanepidu: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach Kampania ma na celu przekazać informacje, jak chronić się przed kleszczami i groźnymi chorobami, które przenoszą (m.in. borelioza i Kleszczowe Zapalenie Mózgu)!

IDEA:

Radio Katowice tej wiosny chce promować zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci i aktywność fizyczną. Pomaga w tym radiowy pingwin – Ligo. Zimą jeździł na nartach i łyżwach, a teraz z najmłodszymi mieszkańcami regionu chce biegać, zdrowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas. Spotykamy się, żeby razem ćwiczyć, uczyć się na temat zdrowej postawy, jeść zdrowe przekąski, pić wodę i dobrze się bawić. W miasteczku radiowym dzieci razem z Ligo biorą udział w sportowej rozgrzewce prowadzonej przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów,
              potem wszyscy stajemy na starcie i biegamy. Wygrywa każdy - nie mierzymy czasu, chcemy nauczyć dzieci, ze każdy kro uprawia sport już zwycięża. Akcja "Trenuj z Ligo" odbędzie się 27 maja!!! o 10.00 w Parku Zadole w Katowicach (Plac za Amfiteatrem)

PROGRAM:

11:00 Powitanie z Ligo!
              11.15 – 11.25 Pokaz zespołu Mażoretek „ Akcent”
              11.30 – 11.50 Warsztaty

UWAGA! Przed nami Dzień Dziecka, w związku z tym bardzo prosimy, aby każdy PRZEDSZKOLAK przyniósł do przedszkola do środy 31.05 słodycze, chrupery lub owoce, które posłużą do zorganizowania poczęstunku dla dzieciaków po wycieczce. Niewykorzystane słodkości zostaną dołączone do poczęstunku 2 czerwca, podczas pikniku rodzinnego.

OGŁOSZENIE DLA GRUPY BIEDRONKI

Dnia 19. maja 2023r. (piątek) zorganizowana zostanie wycieczka do
              Zagrody i Ogrodnictwa Niezłe Ziółka w Mikołowie.
              Odbędą się tam warsztaty pt. „Poznaj naszą zagrodę”, które dotyczyć będą poznania świata roślin i zwierząt. Każdy uczestnik warsztatów zabierze do domu doniczkę z zasianą lub zasadzoną rośliną.

INFORMACJA

DNIA 2 MAJA ZE WZGLĘDU NA MAŁĄ FREKWENCJĘ DZIECI ZAJĘCIA RYTMIKI NIE ODBĘDĄ SIĘ.

ZOSTANĄ ODPRACOWANE NA FESTYNIE PARAFIALNYM DNIA
              11 CZERWCA (NIEDZIELA) W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH

Marianna Raszyk

W dniach 24 – 30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień.

Pamiętaj, że szczepionki:

• ratują życie,
              • pomagają ludziom pozostać zdrowymi,
              • są jednym z największych osiągnięć naszej cywilizacji,
              • działają szybko,
              • chronią przed powikłaniami i kalectwem z powodu chorób zakaźnych,
              • eliminują

• Piątek26.04.2024