• ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy rodziców, że w bieżącym roku szkolnym, w okresie wakacyjnym
    nasze przedszkole pracuje:

od 1 lipca 2024r. do 15 sierpnia 2024r.

Od 16 sierpnia 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. przedszkole będzie zamknięte.
    Uwzględniając potrzeby opieki  nad dziećmi oraz zagwarantowanie dziecku
    wypoczynku rekreacyjnego prosimy o zapisywanie dziecka na okres
    wakacyjny ze wskazaniem konkretnego terminu.
    Warunkiem zgłoszenia dziecka  jest przesłanie stosownej informacji drogą
    elektroniczną na e-mail grupowy lub przedszkolny w nieprzekraczalnym
    terminie: do 30 kwietnia 2024r.

• Nasze przedszkole korzysta z platformy Edupage, na której znajdą Państwo bieżące informacje z życia przedszkola, aktualny jadłospis oraz wiele innych informacji. Nowa strona spełnia wymagania o dostępności cyfrowej stron internetowych dla podmiotów publicznych.
    • Bardzo prosimy, aby Rodzice oraz osoby upoważnione przedstawiały się z imienia
      i nazwiska podczas odbioru dzieci
      z przedszkola - rozmowy przez domofon.

•  Przypominamy, że w trosce o wszystkie dzieci i zgodnie
      z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą uczęszczać
      TYLKO DZIECI ZDROWE .

Obowiązuje zakaz przyprowadzania dzieci chorych, bądź z objawami choroby: kaszel, katar, gorączka itp.

UWAGA---> Przypominamy, iż dzieci należy przyprowadzać do przedszkola najpóźniej do godziny 8.30

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

Przed nami wakacje - czas odpoczynku dla najmłodszych. Jednak by zabawa na świeżym powietrzu była bezpieczna, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa lekcję "Bezpieczne wakacje" w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Proszę o zamieszczenie materiałów na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Państwa placówek. W załącznikach, które można pobrać klikając w poniższy niebieski przycisk, przesyłam prezentację multimedialną w dwóch formatach, zadanie do wykonania dla dzieci i grafikę do zamieszczenia. Jeśli macie Państwo możliwości, by przekazać materiały rodzicom, to bardzo bym o to prosił.

• ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI

Życzenia z okazji Dnia Matki od Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców":

"Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata. Matka – to słowo, które oznacza miłość, miłość prawdziwą, która nie zdradza, to słowo, które oznacza wierność, które oznacza wielką ofiarę, nawet do śmierci, dla dobra dziecka."

• 20 MAJA DNIEM PSZCZÓŁ

Realizując niektóre z poniższych aktywności wyjaśnicie Państwo dzieciom jak ważnymi i pożytecznymi owadami są pszczoły oraz jak zachowywać się w ich obecności. Poniżej zawarłyśmy odnośniki do opowiadań, wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i wielu innych aktywności, które pomogą w kompleksowym omówieniu tematu.

• DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15. maja. Święto to ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju oraz podkreślenie rozpiętości gatunków występujących na terenie Polski. Ma również przypominać o potrzebie ochrony przyrody. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc
              i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Zapraszamy Was do spędzenia tego dnia wspólnie z nami, niestety na razie nadal wirtualnie.

• Piątek03.05.2024