• Z przykrością chcielibyśmy poinformować Państwa, iż w naszym przedszkolu pojawiło się wiele przypadków koronawirusa wśród personelu. Ze względów organizacyjnych, po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w porozumieniu
    z organem prowadzącym Urzędu Miasta Katowice, przedszkole będzie nieczynne
    od 24 stycznia do 28 stycznia włącznie. Dla dzieci będzie prowadzone nauczanie zdalne poprzez stronę internetową przedszkola. Życzymy wszystkim wychowankom
    i ich Rodzicom zdrowia. Liczymy na Państwa zrozumienie.

Przypominamy, iż dzieci należy przyprowadzać do przedszkola najpóżniej do godziny 8.30 ze względu na konieczność dezynfekcji szatni lampami UV.

• #szkolapamieta

Chcieliśmy poinformować Państwa, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych.

W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne (Motylki, żabki oraz Biedronki) zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie złożyły znicze pod mogiłą Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim.

• #wirusoochrona #lekcjehigieny

#wirusoochrona #lekcjehigieny We wrześniu oraz w październiku w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona". Dzieci omówiły zasady, jakimi należy kierować się, aby uniknąć zakażenia wirusami oraz rozwiązały tematyczną krzyżówkę. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przypomniały sobie również o zasadach zdrowego żywienia- omówiliśmy piramidę, zwróciliśmy uwagę na rolę właściwego odżywiania, uprawiania sportu, a także ubierania się stosownie do warunków pogodowych. 15 października zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przeprowadzona została pogadanka na temat mycia rąk oraz ćwiczyliśmy prawidłową technikę mycia rąk, pomagając sobie instrukcją zawieszoną w naszych toaletach. Dzieci stworzyły wiele wspaniałych prac plastycznych i plastyczno-technicznych przedstawiających wirusy i bakterie.

• OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,

Bezpłatny portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na wyjątkowe, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości za pośrednictwem internetu. Im więcej miłośników polszczyzny zaangażuje się w akcję, tym większa suma wspomoże potrzebujących.

Każde rozwiązanie dyktanda to dodatkowa złotówka na cel charytatywny. Udział
            w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć.

• OGŁOSZENIE

Dnia 22 października 2021r. odbędzie się w naszym przedszkolu projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę o morskim życiu na Ziemi - mobilne oceanarium.

Pokaz jest bezpłatny, jednak w ramach projekcji Rodzice będą mieli możliwość zakupu kompletu pamiątek.Jeśli Rodzic nie wyrazi chęci zakupu żadnego z produktów, proszony będzie o podpisanie przyklejonej na opakowaniu naklejki i zwrot wydanych pamiątek do przedszkola.

• Partnerzy

• {#1508} 1