• ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy rodziców, że w bieżącym roku szkolnym, w okresie wakacyjnym
    nasze przedszkole pracuje:

od 1 lipca 2024r. do 15 sierpnia 2024r.

Od 16 sierpnia 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. przedszkole będzie zamknięte.
    Uwzględniając potrzeby opieki  nad dziećmi oraz zagwarantowanie dziecku
    wypoczynku rekreacyjnego prosimy o zapisywanie dziecka na okres
    wakacyjny ze wskazaniem konkretnego terminu.
    Warunkiem zgłoszenia dziecka  jest przesłanie stosownej informacji drogą
    elektroniczną na e-mail grupowy lub przedszkolny w nieprzekraczalnym
    terminie: do 30 kwietnia 2024r.

• Nasze przedszkole korzysta z platformy Edupage, na której znajdą Państwo bieżące informacje z życia przedszkola, aktualny jadłospis oraz wiele innych informacji. Nowa strona spełnia wymagania o dostępności cyfrowej stron internetowych dla podmiotów publicznych.
    • Bardzo prosimy, aby Rodzice oraz osoby upoważnione przedstawiały się z imienia
      i nazwiska podczas odbioru dzieci
      z przedszkola - rozmowy przez domofon.

•  Przypominamy, że w trosce o wszystkie dzieci i zgodnie
      z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą uczęszczać
      TYLKO DZIECI ZDROWE .

Obowiązuje zakaz przyprowadzania dzieci chorych, bądź z objawami choroby: kaszel, katar, gorączka itp.

UWAGA---> Przypominamy, iż dzieci należy przyprowadzać do przedszkola najpóźniej do godziny 8.30

• #szkoladohymnu

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział
              w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Każda z grup w swojej sali o godzinie 11.11 odśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego".

W dniu 10.11.2021r. (czwartek) nasze Przedszkolaki

świętować będą kolejną rocznicę odzyskania przez

Polskę Niepodległości.

Bardzo prosimy aby tego dnia ubrać dzieci - w

miarę możliwiości - w kolorach białym i czerwonym.

• INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecjęi anonimowość.

• #szkolapamieta

Chcieliśmy poinformować Państwa, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych.

W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne (Motylki, żabki oraz Biedronki) zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie złożyły znicze pod mogiłą Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim.

• #wirusoochrona #lekcjehigieny

#wirusoochrona #lekcjehigieny We wrześniu oraz w październiku w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona". Dzieci omówiły zasady, jakimi należy kierować się, aby uniknąć zakażenia wirusami oraz rozwiązały tematyczną krzyżówkę. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przypomniały sobie również o zasadach zdrowego żywienia- omówiliśmy piramidę, zwróciliśmy uwagę na rolę właściwego odżywiania, uprawiania sportu, a także ubierania się stosownie do warunków pogodowych. 15 października zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przeprowadzona została pogadanka na temat mycia rąk oraz ćwiczyliśmy prawidłową technikę mycia rąk, pomagając sobie instrukcją zawieszoną w naszych toaletach. Dzieci stworzyły wiele wspaniałych prac plastycznych i plastyczno-technicznych przedstawiających wirusy i bakterie.

• Poniedziałek29.04.2024