• Zapraszamy rodziców i nauczycieli do udziału w ankiecie

• Rusza kolejny etap prac związanych z opracowaniem profilu absolwenta. Jego celem jest analiza podstaw programowych.

Jesteśmy zainteresowani Państwa zdaniem na temat podstaw programowych i umiejętności, które są niezbędne przedszkolakom i uczniom na poszczególnych etapach edukacji.

Jakie umiejętności świadczą o przygotowaniu dzieci do podjęcia nauki w szkole? Czego uczy dziś szkoła?

Czy podstawy programowe jasno wskazują, co ma potrafić uczeń kończący kolejne etapy edukacji?

Czy są aktualne?

Czytelne?

Jakich zmian oczekują nauczyciele?

Na jakie zmiany mają nadzieje rodzice?

Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Państwa odpowiedzi pozwolą nam dokładniej ocenić, czy obecne podstawy programowe są aktualne i czytelne. Chcemy również dowiedzieć się, jakich zmian oczekujecie od szkoły oraz jakie nadzieje wiążecie z edukacją Państwa dzieci.

• OGŁOSZENIE TEATRZYK

• ODWOŁANE

Z POWODU NISKIEGO ZAINTERESOWANIA TEATRZYK ZOSATJE ODWOŁANY

10.07.2024 r. (środa) odbędzie się w naszym
            przedszkolu
            przedstawienie pt. "Wilk i zając na wakacjach".

Czas trwania przedstawienia to 25 minut.

Koszt - 8zł

W/w kwotę należy wpłacić u wychowawców grup

do 09.07 tj. wtorek.

• AUDYCJE MUZYCZNE opracowane przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Katowicach.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę : https://www.yamahakatowice.pl/audycje

Kolejne zajęcia odbędą się 19.06.2024r. (środa)

Chętnych Rodziców prosimy o wpłatę 7zł u nauczycieli poszczególnych grup do 18.06.

• PIERWSZA POMOC

• ZMIANA DATY!

13 CZERWCA - czwartek ODBĘDĄ SIĘ WARSZTATY DLA DZIECI - "PIERWSZA POMOC".

KOSZT TO 7 ZŁ. OPŁATA DLA CHĘTNYCH DZIECI U NAUCZYCIELEK GRUP.

• Fundacja "Unia Bracka" zaprasza osoby dorosłe oraz dzieci na "Wiosenny przegląd zdrowia". 15 czerwca w Przychodni Brackiej Staszic (Giszowiec) w Katowicach każda osoba będzie mogła skorzystać z wielu badań diagnostycznych oraz konsultacji specjalistycznych. Badania są całkowicie bezpłatne i mają charakter profilaktyczny. Prosimy o rejestrację na badania USG dla dzieci, USG jajników oraz diagnostykę jaskry i zaćmy. Na pozostałe badania i konsultacje nie trzeba się zapisywać. Szczegółowe informacje na plakacie oraz w przychodni pod nr tel. 32  255 28 56 lub 600 394 669.

• UWAGA WYCIECZKA !!!

• Dnia 4 czerwca dzieci wyjeżdżają na wycieczkę do Filharmonii,

śniadanie w tym dniu będzie o 8.15,

wyjazd 8.45 z parkingu. Prosimy o punktualność!!!

• Hokejowe Przedszkole Gwarek Katowice Murcki im. Piotra Konarzewskiego ma przyjemność zaprosić całą społeczność przedszkolną w sobotę 25-go maja w godz. 11:00 - 14:00 do naszego Parku Murckowskiego na Piknik Rodzinny z Gwarkiem 🏒🥅 Z okazji zbliżających się Dnia Mamy 🤱i Dnia Dziecka👶 zapraszamy na wspólną zabawę 🥳w czasie Pikniku będzie organizowana zbiórka na naszą hokeistę Michalinę 🙂Będzie na Was czekać wiele atrakcji m.in. pyszne jedzenie ♨️ bruschetty i tortille od naszej zaprzyjaźnionej U cioci przepyszne 🥧naszych hokejowych Mam 🥰 hot dogi 🌭 i popcorn 🍿 a wszystko znajdzie na stoisku u naszej Gwarkowej Babci Iwonki 🤗 odwiedzą nas Strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrówka Mała 🧑‍🚒oraz Pan Dzielnicowy 👮 będą konkurencje sportowe dla dzieci i Mam 😁 oraz dmuchana zjeżdżalnia 🛝 a wszystkie dokładne informacje znajdziecie na naszym plakacie 👇 cel szczytny tak więc nie może Was zabraknąć i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie ☺️ jeżeli chcielibyście wesprzeć nasz kiermasz ciast to oczywiście możecie również przynieść 🥧 do Parku w sobotę 🙂 na pewno się nie zmarnuje 😁 to co widzimy się w sobotę 😎 i pamiętajcie:

"Bo w życiu najważniejsze jest życie"

Z hokejowymi pozdrowieniami

💛💙🖤

• Dnia 19. kwietnia odbędzie się w naszym przedszkolu pokaz Magic Show - koszt udziału to 6zł.

Prosimy o wpłatę ww. kwoty u nauczycieli grup do dnia 18.04 (czwartek).

• Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów.

ZAPRASZAMY DO ZAANGAŻOWANIE SIĘ
            W AKCJE

Tylko w 2022 roku w Polsce odnotowano ponad 6900 pożarów lasów. Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi StrażnicyLasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nierozprzestrzeniały.Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę tworzącGIGA Laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci zcałej Polski którą będziecie mogli wręczyć  29 maja w Dniu Strażników Lasów, waszym lokalnym Strażakom i leśnikom

Zapraszamy wszystkie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych do namalowania laurek dla Strażaków i Leśników. Swoją laurkę przynieście do przedszkola i przekażcie swoim Paniom do dnia 05. kwiecień (piątek). Wasze prace staną się GIGA LAURKĄ składającą się z tysięcy laurek.

• W czwartek w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach Dnia Otwartych Drzwi. Nasze przedszkole odwiedzili przyszli przedszkolacy wraz z Rodzicami. Była to okazja do poznania naszego przedszkola, zwiedzenia sal przedszkolnych oraz do tego aby poczuć przez jeden jak to jest być przedszkolakiem. Dzieci, rodzice i nauczyciele bawili się wspólnie, były zabawy plastyczne, ruchowe oraz sensoryczne. Nikt się nie nudził. Dzień otwartych drzwi to doskonała możliwość pokazania tego, co dzieje się w przedszkolu na co dzień. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia. Takie dni mają na celu pomoc w późniejszej adaptacji małych kandydatów na przedszkolaków. Mamy nadzieję, że w pierwszych dniach września, będą równie odważni i weseli jak podczas czwartkowej zabawy. Poniżej kilka zdjęć oraz informacji na temat adaptacji dziecka do przedszkola.