• ZAPROSZENIE

     •  

      W przyszły weekend 3-4 grudnia w wielu Klubach organizowane są Turnieje Mikołajkowe, w naszym oczywiście też, tak więc zapraszamy wszystkie dzieci 04.12.2021 na lodowisko w Parku Murckowskim. Będziecie mogli zobaczyć jak Wasi rówieśnicy, którzy zdecydowali się rozpocząć przygodę z hokejem radzą sobie w Turnieju wraz z trzema innymi Klubami:

      KS Katowice Naprzód Janów

      Wielosekcyjna Akademia "Młoda GieKSa" 

      - Przedszkole nr 5 z Tychów

      Będzie możliwość po turnieju zabawy z małymi zawodnikami na lodzie. Gwarantowana dobra zabawa przy muzyce, oczywiście nie zabraknie gorącej czekolady oraz słodkiego poczęstunku, a i dla rodziców też się coś znajdzie: gorąca herbata i przepyszne wypieki naszych hokejowych. Mam NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!

      Z hokejowymi pozdrowieniami

      Gwarek Murcki"

     • PRAWA DZIECKA - OBCHODY

     • Nasze przedszkole brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość tego dokumentu umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego zajęcia dotyczące praw dziecka. Miłym akcentem jednoczącym nas wszystkich był ubiór w kolorze niebieskim.

     • OGŁOSZENIE

     • Szanowni Państwo

      W najbliższy piątek 25 listopada obchodzimy nie tylko Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do kilku lat jest to również BlackFriday - dzień wyprzedaży, które w tym roku mogą być początkiem wsparcie dla naszego przedszkola.

      Zachęcamy do bezpłatnego wspierania naszego przedszkola przy okazji zakupów online - Państwo nic nie dopłacają (1600 sklepów internetowych dzieli się zyskiem), a średnio 2.5% wartości zakupów pomoże nam sfinansować dodatkowe zajęcia, wyjścia, materiały dydaktyczne. Więcej informacji znajdą Państwo na profilu przedszkola: https://fanimani.pl/szkoly/miejskie-przedszkole-nr-72-katowice

       

      Z poważaniem Dyrekcja Przedszkola

       

     • OGŁOSZENIE

     • Drodzy Rodzice! Kochane dzieci!

      Zgodnie z tradycją społeczność naszego przedszkola przygotowała bombkę, która będzie ozdabiać choinkę na katowickim ryku.

      Zachęcamy do obejrzenia jej na żywo!

     • OGŁOSZENIE

     • W dniu 21. listopada (poniedziałek) nasze przedszkolaki obchodzić będą 
      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

      Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości dzieci w tym dniu ubrane były
      w kolorze niebieskim.

     • INFORMACJA

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach, w związku z apelem Rzecznika Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczącym wysokich wskaźników zachorowań i hospitalizacji z powodu grypy, a także bardzo małą liczbą szczepień, zwraca się z prośbą o zamieszczanie poniższych informacji związanych z ww. tematyką.

     • #SZKOŁAPAMIETA

     • Chcieliśmy poinformować, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych. W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie wybrały się na mogiłę Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim, w celu złożenia zniczy.