• #szkolapamieta

• Chcieliśmy poinformować Państwa, że nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych, nie tylko tych ogólnonarodowych, ale również lokalnych.

W ramach akcji najstarsze grupy przedszkolne (Motylki, żabki oraz Biedronki) zorganizowały pogadankę w salach na temat wydarzeń z historii lokalnej oraz wspólnie złożyły znicze pod mogiłą Żołnierzy Węgierskich, która znajduje się w lesie murckowskim.

• #wirusoochrona #lekcjehigieny

• #wirusoochrona #lekcjehigieny We wrześniu oraz w październiku w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusoochrona". Dzieci omówiły zasady, jakimi należy kierować się, aby uniknąć zakażenia wirusami oraz rozwiązały tematyczną krzyżówkę. Z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przypomniały sobie również o zasadach zdrowego żywienia- omówiliśmy piramidę, zwróciliśmy uwagę na rolę właściwego odżywiania, uprawiania sportu, a także ubierania się stosownie do warunków pogodowych. 15 października zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przeprowadzona została pogadanka na temat mycia rąk oraz ćwiczyliśmy prawidłową technikę mycia rąk, pomagając sobie instrukcją zawieszoną w naszych toaletach. Dzieci stworzyły wiele wspaniałych prac plastycznych i plastyczno-technicznych przedstawiających wirusy i bakterie.

• Szanowni Państwo,

Bezpłatny portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na wyjątkowe, charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości! Będzie ono rozgrywane w całości za pośrednictwem internetu. Im więcej miłośników polszczyzny zaangażuje się w akcję, tym większa suma wspomoże potrzebujących.

Każde rozwiązanie dyktanda to dodatkowa złotówka na cel charytatywny. Udział
            w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, wystarczy kliknąć.

ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie:

Już teraz na stronie dyktanda uruchomiona została możliwość zgłaszania celów charytatywnych i społecznych. Mogą to być np. zbiórki na leczenie lub niezbędny sprzęt. O tym, komu przekazane zostaną zebrane środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda na Święto Niepodległości. W poprzedniej edycji Dyktanda na Święto Niepodległości udało się zebrać siedem tysięcy złotych. Od tego czasu portal znacznie się rozwinął, dlatego organizatorzy zakładają, że w tym roku zebrana suma środków sięgnie 20 tys. zł!

Rywalizacja będzie odbywała się w kilku kategoriach wiekowych, dlatego zapraszamy całe rodziny - dorosłych, młodzież oraz dzieci. Poza niesieniem pomocy będzie to również świetna okazja, aby w tym szczególnym dniu sprawdzić swoje umiejętności językowe, czerpiąc z tego frajdę. Tekst dyktand przygotują wybitni językoznawcy
            z Fundacji Języka Polskiego. To kolejny argument przemawiający za tym, że warto się zapisać na Dyktando na Święto Niepodległości! Pamiętajmy też, że każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!

• Dnia 22 października 2021r. odbędzie się w naszym przedszkolu projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę o morskim życiu na Ziemi - mobilne oceanarium.

Pokaz jest bezpłatny, jednak w ramach projekcji Rodzice będą mieli możliwość zakupu kompletu pamiątek.Jeśli Rodzic nie wyrazi chęci zakupu żadnego z produktów, proszony będzie o podpisanie przyklejonej na opakowaniu naklejki i zwrot wydanych pamiątek do przedszkola.

• Szanowni Państwo,

chcemy pomóc kociakom znajdującym się w domu

tymczasowym Ciciki Przy Glejzach.

Jest to miejsce, gdzie koty dostają pożywienie,

schronienie i ciepło od kochających ich ludzi,

aż nie znajdą swojego domu.

Prosimy o pomoc i przynoszenie darów

do przedszkola do 22. pażdziernika 2021r.

Przy wejściu do przedszkola będzie opisany pojemnik na

przyniesione rzeczy.

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3

Katowicach wraz

z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką

w Katowicach  zapraszają na bezpłatne warsztaty

"Jak przygotować dziecko do przedszkola i szkoły".

Spotkanie poprowadzi pracownik Poradni

- mgr Ilona Świerad.